
onsemi
Product No:
KA358DTF
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.3724
3.724
25
0.34048
8.512
100
0.25327
25.327
250
0.229558
57.3895
500
0.189981
94.9905
1000
0.142481
142.481
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Slew Rate | - |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Supply | 800µA |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | KA358 |
| Current - Input Bias | 45 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Input Offset | 2.9 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 32 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |