
KYOCERA AVX
Product No:
KAF05AR71C333KH
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.171
0.171
10
0.12445
1.2445
50
0.07049
3.5245
100
0.058425
5.8425
500
0.040964
20.482
1000
0.033915
33.915
2500
0.031568
78.92
5000
0.02888
144.4
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | FLEXITERM® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.033 µF |
| Applications | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.56mm) |
| Voltage - Rated | 16V |
| Size / Dimension | 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |