
KYOCERA AVX
Product No:
KAF21KR72A473KL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.266
0.266
10
0.18335
1.8335
50
0.12198
6.099
100
0.10374
10.374
500
0.073226
36.613
1000
0.064078
64.078
2500
0.061028
152.57
5000
0.056449
282.245
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | FLEXITERM® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Applications | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |