
KYOCERA AVX
Product No:
KGF31BR71H154KT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3135
0.3135
10
0.2204
2.204
50
0.15447
7.7235
100
0.13243
13.243
500
0.099313
49.6565
1000
0.083856
83.856
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | FLEXITERM® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Soft Termination |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.15 µF |
| Applications | Boardflex Sensitive |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.94mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |