
KYOCERA AVX
Product No:
KGF32LR72A225KL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.665
0.665
10
0.47215
4.7215
50
0.35701
17.8505
100
0.31084
31.084
500
0.23028
115.14
1000
0.195738
195.738
2500
0.184224
460.56
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | FLEXITERM® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Soft Termination |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Applications | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.110" (2.79mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |