
KYOCERA AVX
Product No:
KGF32QR72A104KM
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
10000
0.091342
913.42
20000
0.088492
1769.84
30000
0.085633
2568.99
50000
0.079924
3996.2
100000
0.074214
7421.4
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | FLEXITERM® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Soft Termination |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Applications | Boardflex Sensitive |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |