
KYOCERA AVX
Product No:
KGL15ZR71E103KT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 25V X7R 0306
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.1976
1.976
50
0.13205
6.6025
100
0.112195
11.2195
500
0.079211
39.6055
1000
0.069312
69.312
2500
0.066016
165.04
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0306 (0816 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.61mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |