
KYOCERA AVX
Product No:
KGM02ACG1C2R2BH
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2.2PF 16V C0G/NP0 01005
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.2451
2.451
50
0.17119
8.5595
100
0.146775
14.6775
500
0.110105
55.0525
1000
0.092976
92.976
2500
0.088084
220.21
5000
0.083192
415.96
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 2.2 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.009" (0.22mm) |
| Voltage - Rated | 16V |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |