
KYOCERA AVX
Product No:
KGM02AR50J103KH
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 01005
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.038
0.38
50
0.02071
1.0355
100
0.01691
1.691
500
0.012084
6.042
1000
0.0095
9.5
2500
0.008636
21.59
5000
0.007942
39.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 01005 (0402 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.009" (0.22mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |