
KYOCERA AVX
Product No:
KGM03AR51A224KH
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.07315
0.7315
50
0.03971
1.9855
100
0.032395
3.2395
500
0.02318
11.59
1000
0.018202
18.202
2500
0.016549
41.3725
5000
0.015228
76.14
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.011" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |