
KYOCERA AVX
Product No:
KGM05ACG1H6R8DH
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.03705
0.3705
50
0.02014
1.007
100
0.016435
1.6435
500
0.011761
5.8805
1000
0.009234
9.234
2500
0.008398
20.995
5000
0.007724
38.62
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.5pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 6.8 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.56mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |