
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21BCG2D4R7CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2755
0.2755
10
0.1919
1.919
50
0.13433
6.7165
100
0.11514
11.514
500
0.086355
43.1775
1000
0.072922
72.922
2500
0.069084
172.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 4.7 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.94mm) |
| Voltage - Rated | 200V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |