
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21NR71H103MM
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1045
0.1045
10
0.07125
0.7125
50
0.04028
2.014
100
0.033345
3.3345
500
0.023408
11.704
1000
0.01938
19.38
2500
0.01804
45.1
5000
0.016502
82.51
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.94mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |