
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21NR71H473KM
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1425
0.1425
10
0.10165
1.0165
50
0.05738
2.869
100
0.047595
4.7595
500
0.033364
16.682
1000
0.027616
27.616
2500
0.025707
64.2675
5000
0.023522
117.61
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.94mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |