
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21NR72A472KM
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.19
0.19
10
0.12825
1.2825
50
0.07695
3.8475
100
0.064885
6.4885
500
0.044403
22.2015
1000
0.039282
39.282
2500
0.037572
93.93
5000
0.034162
170.81
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 4700 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.94mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |