
KYOCERA AVX
Product No:
KGQ32DCG2D151FT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 150PF 200V NP0 1210
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.817
0.817
10
0.60325
6.0325
50
0.4826
24.13
100
0.41363
41.363
500
0.327427
163.7135
1000
0.275718
275.718
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | U |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Ultra Low ESR |
| Tolerance | ±1% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 150 pF |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Voltage - Rated | 200V |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |