
KYOCERA AVX
Product No:
KGT03YT60G105MH
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
0201 X6T 1UF20% 4V T0.22MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.28785
2.8785
50
0.2014
10.07
100
0.17271
17.271
500
0.129542
64.771
1000
0.109383
109.383
2500
0.103626
259.065
5000
0.097869
489.345
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | CT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low Profile |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.009" (0.22mm) |
| Voltage - Rated | 4V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Temperature Coefficient | X6T |