
Century Spring Corp
Product No:
KK-50CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .219,L= 1.53,W= .010
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7575
1.7575
50
1.66782
83.391
150
1.58004
237.006
300
1.49226
447.678
500
1.3167
658.35
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 0.07 lbs/in |
| Finish | None |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Stainless Steel |
| End Style | Closed |
| Free Length | 1.530" (38.86mm) |
| Wire Diameter | 0.010" (0.25mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.199" (5.05mm) |
| Diameter - Outside | 0.219" (5.56mm) |