
TDK Corporation
Product No:
KLZ2012NHR101LTD25
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 100UH 140MA 4.55OHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.2299
2.299
25
0.2014
5.035
50
0.17271
8.6355
100
0.15827
15.827
250
0.143944
35.986
500
0.13528
67.64
1000
0.103626
103.626
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Type | Multilayer |
| Series | KLZ-HR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Soft Termination |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 100 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| DC Resistance (DCR) | 4.55Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 140 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 30mA |
| Inductance Frequency - Test | 2 MHz |