KMC68360AI33L
NXP USA Inc.
Product No:
KMC68360AI33L
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
240-FQFP (32x32)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC MPU M683XX 33MHZ 240FQFP
User Guide
Mfr NXP USA Inc.
USB -
SATA -
Speed 33MHz
Series M683xx
Package Box
Ethernet 10Mbps (1)
Mounting Type Surface Mount
Voltage - I/O 5.0V
Core Processor CPU32+
Package / Case 240-BFQFP
Product Status Obsolete
RAM Controllers DRAM
Co-Processors/DSP Communications; CPM
Security Features -
Base Product Number KMC68
Additional Interfaces SCC, SMC, SPI
Graphics Acceleration No
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)