Home / Microprocessors / KMC68EN302AG25BT
KMC68EN302AG25BT
NXP USA Inc.
Product No:
KMC68EN302AG25BT
Package:
144-LQFP (20x20)
Description:
IC MPU M683XX 25MHZ 144LQFP
SATA -
Speed 25MHz
Series M683xx
Package Box
Ethernet 10Mbps (1)
Mounting Type Surface Mount
Voltage - I/O 5.0V
Core Processor M68000
Package / Case 144-LQFP
Product Status Obsolete
RAM Controllers DRAM
Co-Processors/DSP Communications; RISC CPM
Security Features -
Base Product Number KMC68
Additional Interfaces GCI, IDL, ISDN, NMSI, PCM, SCPI
Graphics Acceleration No
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)