
YAGEO
Product No:
KNP-50JT-52-10R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 10 OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.285
2.85
25
0.2071
5.1775
50
0.15029
7.5145
100
0.111435
11.1435
250
0.0855
21.375
500
0.067355
33.6775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | KNP |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 10 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |