
YAGEO
Product No:
KNP100JR-52-33R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 33 OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.32015
3.2015
25
0.23674
5.9185
50
0.17442
8.721
100
0.12806
12.806
250
0.105792
26.448
500
0.087248
43.624
1000
0.063108
63.108
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | KNP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 33 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |