
YAGEO
Product No:
KNP100JT-73-100R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 100 OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.3116
3.116
25
0.23028
5.757
50
0.16967
8.4835
100
0.124545
12.4545
250
0.102904
25.726
500
0.084854
42.427
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | KNP |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |