
YAGEO
Product No:
KNP1WSJR-52-0R1
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 0.1 OHM 5% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2945
0.2945
10
0.24985
2.4985
25
0.18164
4.541
50
0.13148
6.574
100
0.097565
9.7565
250
0.07486
18.715
500
0.058976
29.488
1000
0.040831
40.831
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | KNP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |