
YAGEO
Product No:
KNP2WSJR-73-10R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 10 OHM 5% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.29735
2.9735
25
0.22648
5.662
50
0.16815
8.4075
100
0.125115
12.5115
250
0.105678
26.4195
500
0.090592
45.296
1000
0.069027
69.027
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | KNP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 10 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C |