
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
KP1830222251
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 2200PF 1% 250VDC RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.0495
3.0495
10
2.47
24.7
50
2.15536
107.768
100
1.886035
188.6035
500
1.436951
718.4755
1000
1.257325
1257.325
2500
1.212428
3031.07
5000
1.167522
5837.61
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | KP 1830 |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Capacitance | 2200 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating - AC | 160V |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |