
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
KP1830222631
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 2200PF 1% 630VDC RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.698
2.698
10
2.1793
21.793
50
1.90209
95.1045
100
1.664305
166.4305
500
1.268079
634.0395
1000
1.109562
1109.562
2500
1.069938
2674.845
5000
1.030313
5151.565
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | KP 1830 |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Capacitance | 2200 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.217" W (7.20mm x 5.50mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.276" (7.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |