
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
KP1830310061
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 10000PF 1% 63VDC RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.154
3.154
10
2.5422
25.422
50
2.18671
109.3355
100
1.983315
198.3315
500
1.474742
737.371
1000
1.373044
1373.044
2500
1.322191
3305.4775
5000
1.296769
6483.845
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | KP 1830 |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Capacitance | 10000 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.217" W (7.20mm x 5.50mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating - AC | 40V |
| Voltage Rating - DC | 63V |
| Height - Seated (Max) | 0.276" (7.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |