
onsemi
Product No:
KSA1013YBU
Manufacturer:
Package:
TO-92-3
Batch:
-
Description:
TRANS PNP 160V 1A TO92-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.39425
3.9425
100
0.29469
29.469
500
0.231572
115.786
1000
0.178932
178.932
2000
0.163153
326.306
5000
0.152627
763.135
10000
0.142101
1421.01
50000
0.131575
6578.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 900 mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Long Body |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Base Product Number | KSA1013 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 50MHz |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 50mA, 500mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 200mA, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 160 V |