
onsemi
Product No:
KSA1142OSTU
Manufacturer:
Package:
TO-126-3
Batch:
-
Description:
TRANS PNP 180V 0.1A TO126-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6555
0.6555
10
0.58045
5.8045
100
0.44498
44.498
500
0.351747
175.8735
1000
0.2814
281.4
2000
0.255028
510.056
5000
0.237434
1187.17
10000
0.228636
2286.36
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Power - Max | 1.2 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Base Product Number | KSA1142 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 180MHz |
| Supplier Device Package | TO-126-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 5mA, 50mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 10mA, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 180 V |