
onsemi
Product No:
KSC1008YBU
Manufacturer:
Package:
TO-92-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 60V 0.7A TO92-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.28785
2.8785
100
0.16302
16.302
500
0.107939
53.9695
1000
0.082754
82.754
2000
0.071962
143.924
5000
0.064771
323.855
10000
0.05757
575.7
50000
0.047852
2392.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 800 mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSC1008 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 50MHz |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 50mA, 500mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 700 mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 50mA, 2V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |