
onsemi
Product No:
KSC2073H2TU
Manufacturer:
Package:
TO-220-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 150V 1.5A TO220-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9405
0.9405
10
0.84455
8.4455
100
0.65835
65.835
500
0.543818
271.909
1000
0.429324
429.324
2000
0.40071
801.42
5000
0.380674
1903.37
10000
0.366358
3663.58
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Power - Max | 25 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSC2073 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 4MHz |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 50mA, 500mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1.5 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 500mA, 10V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 150 V |