
onsemi
Product No:
KSC2334Y
Manufacturer:
Package:
TO-220-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 100V 7A TO220-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.539
1.539
10
1.3737
13.737
100
1.070745
107.0745
500
0.884545
442.2725
1000
0.698326
698.326
2000
0.651776
1303.552
5000
0.619182
3095.91
10000
0.595906
5959.06
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 1.5 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSC2334 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 500mA, 5A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 7 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 3A, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100 V |