
onsemi
Product No:
KSC2752OSTU
Manufacturer:
Package:
TO-126-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 400V 0.5A TO126-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.551
0.551
10
0.48735
4.8735
100
0.37335
37.335
500
0.295146
147.573
1000
0.236113
236.113
2000
0.213978
427.956
5000
0.199224
996.12
10000
0.191843
1918.43
50000
0.182638
9131.9
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Power - Max | 1 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSC2752 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Supplier Device Package | TO-126-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 60mA, 300mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 50mA, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |