
onsemi
Product No:
KSC3503DS
Manufacturer:
Package:
TO-126-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 300V 0.1A TO126-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.47975
4.7975
100
0.367745
36.7745
500
0.290738
145.369
1000
0.232579
232.579
2000
0.210776
421.552
5000
0.196242
981.21
10000
0.188974
1889.74
50000
0.179911
8995.55
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 7 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSC3503 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 150MHz |
| Supplier Device Package | TO-126-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 2mA, 20mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 10mA, 10V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 300 V |