
onsemi
Product No:
KSD1408YTU
Manufacturer:
Package:
TO-220F-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 80V 4A TO220F-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.254
1.254
10
1.02315
10.2315
100
0.79591
79.591
500
0.674633
337.3165
1000
0.549556
549.556
2000
0.517342
1034.684
5000
0.492708
2463.54
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Power - Max | 25 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Product Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSD1408 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 8MHz |
| Supplier Device Package | TO-220F-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 300mA, 3A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 30µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 500mA, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 80 V |