
onsemi
Product No:
KSD1588YTU
Manufacturer:
Package:
TO-220F-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 60V 7A TO220F-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.368
1.368
10
1.2255
12.255
100
0.955605
95.5605
500
0.789374
394.687
1000
0.6232
623.2
2000
0.581647
1163.294
5000
0.552568
2762.84
10000
0.531791
5317.91
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Power - Max | 2 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSD1588 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Supplier Device Package | TO-220F-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 500mA, 5A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 7 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 3A, 1V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |