
onsemi
Product No:
KSD1616AGBU
Manufacturer:
Package:
TO-92-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 60V 1A TO92-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.361
0.361
10
0.2926
2.926
100
0.19893
19.893
500
0.149226
74.613
1000
0.11192
111.92
2000
0.10259
205.18
5000
0.096368
481.84
10000
0.090155
901.55
50000
0.079582
3979.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 750 mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSD1616 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 160MHz |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 50mA, 1A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 100mA, 2V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |