
onsemi
Product No:
KSD1691GSTU
Manufacturer:
Package:
TO-126-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 60V 5A TO126-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7885
0.7885
10
0.64885
6.4885
100
0.504545
50.4545
500
0.427652
213.826
1000
0.348374
348.374
2000
0.327959
655.918
5000
0.312341
1561.705
10000
0.29792
2979.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Power - Max | 1.3 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSD1691 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Supplier Device Package | TO-126-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 200mA, 2A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 5 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 2A, 1V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |