
onsemi
Product No:
KSD1692YS
Manufacturer:
Package:
TO-126-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN DARL 100V 3A TO126-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.741
0.741
10
0.6555
6.555
100
0.502455
50.2455
500
0.397233
198.6165
1000
0.317784
317.784
2000
0.287992
575.984
5000
0.268128
1340.64
10000
0.2582
2582
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 1.3 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Base Product Number | KSD1692 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Supplier Device Package | TO-126-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.2V @ 1.5mA, 1.5A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 4000 @ 1.5A, 2V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100 V |