
onsemi
Product No:
KSD471ACYBU
Manufacturer:
Package:
TO-92-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 30V 1A TO92-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.38
0.38
10
0.27265
2.7265
100
0.137465
13.7465
500
0.121809
60.9045
1000
0.0948
94.8
2000
0.084844
169.688
5000
0.082944
414.72
10000
0.073473
734.73
50000
0.061617
3080.85
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 800 mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSD471 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 130MHz |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 100mA, 1A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 100mA, 1V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |