
onsemi
Product No:
KSD526Y
Manufacturer:
Package:
TO-220-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 80V 4A TO220-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1685
1.1685
10
1.045
10.45
100
0.815005
81.5005
500
0.673246
336.623
1000
0.531516
531.516
2000
0.49608
992.16
5000
0.471276
2356.38
10000
0.453558
4535.58
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 30 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSD526 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 8MHz |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 300mA, 3A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 30µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 500mA, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 80 V |