
onsemi
Product No:
KSD794AYSTU
Manufacturer:
Package:
TO-126-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 60V 3A TO126-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.684
0.684
10
0.6004
6.004
100
0.460465
46.0465
500
0.36404
182.02
1000
0.291232
291.232
2000
0.263929
527.858
5000
0.245727
1228.635
10000
0.236626
2366.26
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Power - Max | 1 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSD794 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 60MHz |
| Supplier Device Package | TO-126-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2V @ 150mA, 1.5A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 160 @ 500mA, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |