
onsemi
Product No:
KSP13BU
Manufacturer:
Package:
TO-92-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN DARL 30V 0.5A TO92-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3705
0.3705
10
0.2584
2.584
100
0.13053
13.053
500
0.106476
53.238
1000
0.079002
79.002
2000
0.066472
132.944
5000
0.063546
317.73
10000
0.054958
549.58
50000
0.04466
2233
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 625 mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Base Product Number | KSP13 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 125MHz |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 100µA, 100mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10000 @ 100mA, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |