
onsemi
Product No:
KSP44BU
Manufacturer:
Package:
TO-92-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 400V 0.3A TO92-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.3496
3.496
100
0.23826
23.826
500
0.178695
89.3475
1000
0.134026
134.026
2000
0.122854
245.708
5000
0.115406
577.03
10000
0.107968
1079.68
50000
0.095304
4765.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 625 mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSP44 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 750mV @ 5mA, 50mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 300 mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 10mA, 10V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |