KTR25JZPJ222
Rohm Semiconductor
Product No:
KTR25JZPJ222
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
1210
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/3W 1210
User Guide
Mfr Rohm Semiconductor
Series KTR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, High Voltage
Tolerance ±5%
Resistance 2.2 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±200ppm/°C