
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
KW CSLPM2.CC-8L8M-4L8N-0-700-S
Manufacturer:
Package:
CSMD
Batch:
-
Description:
OSLON SQUARE FLAT LED
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
600
0.779836
467.9016
1200
0.642219
770.6628
3000
0.610109
1830.327
6000
0.596344
3578.064
15000
0.582588
8738.82
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | ams-OSRAM USA INC. |
| Color | White, Neutral |
| Series | OSLON® Square Flat |
| CCT (K) | 4000K |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Max | 1.8A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | 120° |
| Current - Test | 700mA |
| Package / Case | 1212 (3030 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Base Product Number | KWCSLPM |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Supplier Device Package | CSMD |
| CRI (Color Rendering Index) | 90 |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 220lm (159lm ~ 280lm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 110 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.85V |
| Thermal Resistance of Package | 3°C/W |