
Ohmite
Product No:
L100J20KE
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES CHAS MNT 20K OHM 5% 100W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.5445
14.5445
10
13.2221
132.221
25
11.8997
297.4925
50
10.24689
512.3445
100
9.42058
942.058
250
8.924794
2231.1985
500
8.594232
4297.116
1000
8.197588
8197.588
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | 270 |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Resistance | 20 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 100W |
| Package / Case | Radial, Tubular |
| Product Status | Active |
| Mounting Feature | Brackets (not included) |
| Size / Dimension | 0.752" Dia x 6.500" L (19.10mm x 165.10mm) |
| Coating, Housing Type | Vitreous Enamel Coated |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Temperature Coefficient | ±260ppm/°C |