
Ohmite
Product No:
L225J100K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES CHAS MNT 100K OHM 5% 225W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
26.6855
26.6855
10
23.31775
233.1775
25
21.07062
526.7655
50
20.01707
1000.8535
100
19.314735
1931.4735
250
18.261204
4565.301
500
17.55885
8779.425
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | 270 |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Resistance | 100 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 225W |
| Package / Case | Radial, Tubular |
| Product Status | Active |
| Mounting Feature | Brackets (not included) |
| Size / Dimension | 1.126" Dia x 10.500" L (28.60mm x 266.70mm) |
| Coating, Housing Type | Vitreous Enamel Coated |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Temperature Coefficient | ±260ppm/°C |